BUTİK TRABZON YAYLALARI TURU

Detaylar

16 KİŞİLİK TURİZM ARAÇLARI VE EN FAZLA 8 KİŞİ İLE

 

BÖLGE BULUŞMALI
 
BUTİK TRABZON YAYLALARI TURU
Misafirlerimiz turun ilk günü belirtilen saat aralıklarında buluşma noktalarında olacak şekilde bölgeye ulaşımlarını münferit olarak gerçekleştirecek olup, hareket saatinden en geç 15 dk önce kalkış noktasında olmaları gerekmektedir. Uçak ve otobüs ulaşımlarında yaşanacak gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. Dileyen misafirlerimiz satış danışmanımızdan ulaşım alternatifleri konusunda bilgi alabilirler.
Buluşma Yerleri Ve Saatleri:
Trabzon Otogarı: 08.00 - 09.00 arası
Trabzon Havaalanı: 09.00 – 10.00 arası
Ayrılma Yerleri Ve Saatleri:
Trabzon Havaalanı: 19:30
Trabzon Otogarı: 20.00

1.Gün: Beşikdüzü – Şalpazarı – Şıhkıran Obası – Sis Dağı Yaylası – Eynesil Obası – Sandık Göl – Camış Düzü – Kanlı Boğaz Kayalıkları – Erikbeli – Saz Oba – Kadırga Yaylası – Zigana Dağı Ve Tüneli

Siz değerli misafirlerimizi belirtilen saatlerde ve noktalardan alarak turumuza başlıyoruz. Rehberimizin bilgilendirme ve tanışma amaçlı anlatımları eşliğinde Beşikdüzü’ ne ulaşıyoruz. Birçok Karadeniz türküsüne konu olan Ağasar Deresi’ nin oluşturduğu vadiden Şalpazarı ilçesine ulaşıp, yönümüzü Şıhkıran Obası üzerinden Karadeniz’ in en meşhur yaylalarından Sis Dağı Yaylası’ na çeviriyoruz. Yol boyunca vereceğimiz fotoğraf molalarının ardından Sis Dağı Yaylası’ nın eteklerindeki Eynesil Obası’ na ulaşıyoruz. Oba içindeki Sandık Göl’ ün muhteşem güzelliği ile gezimizi çeşitlendiriyoruz. Çekeceğimiz güzel fotoğrafların ardından çok kısa bir yolculukla Sis Dağı’ nın 2000 rakımlı zirvesine ulaşacağız. Vereceğimiz serbest zamanda Camış Düzü’ nden yaylayı ve Eynesil Obası’ nı en yüksek noktadan fotoğraflayabilir, Kanlı Boğaz Kayalıkları’ na yürüyüş yapabilir ve öğle yemeğinde yaylanın leziz etlerini tadabilirsiniz. Sis Dağı’ ndaki gezimiz ardından Erikbeli Yaylası’ na hareket ediyoruz. Güzergâhımız üzerinde bulunan Saz Oba’ da çaylarımızı yudumlayıp doğanın tadını çıkarmak için serbest zaman verdikten sonra Gümüşhane ve Trabzon sınırı da sayılan ve eski zamanlarda yaylacıların ilk uğrak noktası ve kendi yaylalarına dağıldığı bir merkez olma özelliğine sahip Erikbeli Yaylası’ na ulaşıyoruz. Erikbeli’ nde vereceğimiz serbest zaman sonrasında bir çok obayı aşarak Zigana Dağları’ nın zirvesini teşkil eden şenlikleriyle ve minareli namazgâhıyla hatırlayacağınız Kadırga Yaylası’ na ulaşıyoruz. Namazgâh ziyareti ve fotoğraf molamız sonrası, zirveden Karadeniz’in en önemli geçidi Zigana Dağı Geçidi’ ne ulaşarak günümüzü tamamlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Güzergahımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Bölgede serbest olarak alınacak olup, rehberimiz gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: 3*, 4*, turizm işletme belgeli butik Trabzon otelleri.

2.Gün: Maçka – Altındere Vadisi Ve Milli Parkı – Sümela Manastırı – Dilaver Yaylası – Arnastal Yaylası – Dipsiz Göl – Taşköprü Yaylası – Santa Harabeleri – Eski Rum Evleri

Sabah kahvaltımız sonrası otelimizden ayrılarak yörenin en ilginç mimari örneklerinden, bölge Hristiyanlarının yaklaşık 1500 yıl boyunca en önemli dini merkezi olma özelliğine sahip Altındere Milli Parkı içindeki Sümela Manastırı’ na ulaşıyoruz. Manastırın ziyarete açık olan kısımlarını gezdikten sonra yönümüzü yeniden yaylalara çevirerek Altındere’nin coşkuyla aktığı vadileri aşıp Dilaver Yaylası’ na ulaşıyoruz. Yaylanın zirvelerinden kaynağını alan Altındere kıyısında fotoğraf molamızı verdikten sonra güzergâhımız üzerindeki Arnastal Yaylası’ nı aşarak Dipsiz Göl’ ü ile meşhur Taşköprü Yaylası’ nda öğle yemeği ve diğer ihtiyaçlarımız için mola veriyoruz. Yayla içindeki akarsuyun kıyısında yürüyüş yapıp fotoğraflarınızı çekebilirsiniz. Buradaki molamızın ardından Karadeniz’ in Davos’ u olarak adlandırılan Santa Harabeleri’ ne ulaşıyoruz. 1923’ deki mübadeleye kadar Rumların yerleşik olduğu bu köy bugünlerde Trabzonlu Yaylacıların meskeni. Santa’ da doğanın büyüleyici güzelliği ve terk edilmişliğin sarsıcı hüznü içerişinde geçireceğimiz süre dâhilinde köyün kiliselerini, eski Rum evlerini ve belki de onlarca sevdaya şahitlik etmiş köy çeşmelerini görüp fotoğraflayabilirsiniz. Yeni ismiyle Dumanlı olan yerleşim yerini ardımızda bırakarak fındık bahçeleri ve ormanlarla kuşatılmış güzergâhımız bizleri yeniden Karadeniz’ in sahiline bağlıyor ve Sürmene, Of üzerinden otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Bölgede serbest olarak alınacak olup, rehberimiz gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: 3*, 4* ve turizm işletme belgeli butik Trabzon otelleri.

3.Gün: Çaykara – Solaklı Vadisi – Uzungöl – Demirkapı Yaylası – Yedigöller Bölgesi – Balık Gölü – Aygır Gölü – Ataköy – Sultan Murat Yaylası

Sabah kahvaltımızın ardından Uzungöl’ ün uzantısı Solaklı Vadisi ve Deresi yoluyla 1090 metre yüksekteki Uzungöl’ e varıyoruz. Karadeniz denilince akla ilk gelen yerlerden Uzungöl’ de Doğu Ladinleriyle taçlandırılmış tepeleri üzerinde alacağımız yolculukla yeni açılan terasına varıyor ve gölü yukarıdan fotoğraflama imkânı yakalıyoruz. Sonrasında, Demirkapı Yaylası için yola koyuluyoruz. Bir heyelan gölü olan Uzungöl’ ün arkasında aynı vadi ve akarsuyun adı değişiyor ve Haldizen adını alıyor. Akarsuyun ikiye böldüğü kanyona benzer vadi boyunca gürül gürül akan akarsu ile yolumuz 1900 metre yükseklikteki yaylaya varıyor. Yukarı kısmına kadar aracımızla çıkıyor ve yayla evleri, hemen ardı Bayburt olan Soğanlı Dağlarının görkemi eşliğinde yürüyüşümüzü yapıyor ve sonrasında Yedigöller Bölgesi’ ne doğru yol alıyoruz. Gri kayalıklar ve rengârenk çiçekleri, Temmuz ortasında bile erimeyen yer yer kar topluluklarıyla süslü yolculuğumuzda 2740 metre yükseklikte iki göl bizleri bekliyor. Soğanlı Dağlarında binlerce yıl öncesinde eriyen buzul dağlarının oluşturduğu çökelti sonucu oluşan Balık Göl’ ü görüyor ve buradan kısa bir yürüyüşle Aygır Gölü’ nü görüyoruz. Bu eşsiz tecrübelerin ardından Uzungöl’ e geri dönüyoruz. Buradaki serbest zamanımız sonrası gölden ayrılıyor ve Ataköy’ sapağında Eski Adı Şinek olan bu köy içerisinden geçerek, önce sık orman örtüsü içerisinde, sonrasındaysa üst orman sınırını geride bırakarak muazzam bir yolculuğa başlıyoruz. Rengârenk çiçekler ve Soğanlı Dağları’ nı tüm görkemi ve olabildiğine geniş açılarla sürecek yolculuğumuz sonrası Sultan Murat Yaylası’ na varıyoruz. 2200 metre yüksekte, 1916 Rus Baskınları Dönemi Şehitliğini görüyor yayladaki otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Bölgede serbest olarak alınacak olup, rehberimiz gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Konaklama: 3*, 4* ve turizm işletme belgeli butik Trabzon otelleri.

4.Gün: Karester Yaylası – Lustra Yaylası – Hanönü Yaylası – Şekersu Yaylası – Uzungöl – Trabzon

Sabah kahvaltımızın ardından, evveli günün eşdeğeri yüksekliğindeki bir başka yayla için Sultan Murat’ tan ayrılıyor ve yaylayı iniyoruz. Çaykara üzerinden Uzungöl’ e kadar çıkıyor ve sık orman örtüsü bir yolculukla, ladin ağaçları içerisinden geçerek Hanönü ve Şekersu Yaylaları içerilerine girerek yürüyüş yapıyor ve gezilerimiz sonrası bu kez Lustra Yaylası’ na varıyoruz. Orman sınırını geride bıraktığımız bu yaylada vereceğimiz mola sonrasında yolumuza devam ediyor ve Soğanlı Dağlarının eşşizliğini bu kez meralık alanları ve uçsuz bucaksız bulutlar üstü manzarasıyla keşfederek Karester Yaylası’ na varıyoruz. 2250 metre yükseklikteki yaylanın geniş çim alanlarında yürüyüp, sarp kayalıklarına varıyor 1000 metre yükseklikten Uzungöl’ ü görüp fotoğraflama imkânı yakalıyoruz. Yaylada alacağımız öğle yemeği sonrasında Uzungöl’ e dönüyor ve sahil yolu üzerinden Trabzon’ a varıp sizleri almış olduğumuz noktalarda bırakarak bir başka TatilBudur.com organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Bölgede serbest olarak alınacak olup, rehberimiz gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Güzergahımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
Konaklama: DÖNÜŞ GÜNÜDÜR, HERHANGİ BİR KONAKLAMA YOKTUR.

Önemli Not:

Karadeniz, bilhassa çıkacağımız çoğu yayla yüksek ve sis kuşağında olup, kimi zaman manzara kapalı olabilir. Sıralamanın değişebildiği rotalarda hava ve sis koşullarına göre görebilirliği ya da şansı arttırmak için rehberimiz tarafından değişiklik yapılabilir. Günlük yürüyüş süreleri profesyonel ekipman gerektirmiyor olup ortalama 1-2 saattir, rehberimizin program öngörüsünce arttırılabilir ya da kısaltılabilir halde olup, dilediğinizde manzara ya da doğada oturup yürümemeyi tercih de edebileceğiniz şekildedir. Yüksek noktalarda konaklama söz konusu olduğu için, valiz ya da çantalarınızın kilo ya da boyutlarını minimumda tutmanızda fayda vardır. Gündelik kıyafetlerle katılım mümkün olup, her gün su geçirmez bir ayakkabı ve yağmurluk faydalı olacaktır.

Dahil Olanlar/Dahil Olmayanlar

 • TRABZON YAYLALARI TURU / 3 GECE OTEL KONAKLAMASI / 3 GECE 4 GÜN
 • Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menüden Oluşan 3 Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Otobüs İçerisindeki İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye - Özel işletmeler v.b)
 • Müze Kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)

İlginizi Çekebilir

İncelemeler

Henüz yorum yok
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 • Konum
 • İmkanlar
 • Hizmetler
 • Fiyat
 • Konaklama

Rezervasyon

BUTİK TRABZON YAYLALARI TURU

Login

Adres

Akasya AVM Kule A No:32/217 Acıbadem/İstanbul 34660 TÜRKİYE

Telefon

+90 216 411 89 89

E-Posta