Kefaluka Resort Bodrum

Detaylar

Akyarlar'da, muhteşem bir koya hakim konumda yer alan otel, misafirlerine maksimum konfor ve kaliteyi bir arada sunuyor.

Akyarlar da yemyeşil bir tepenin üzerine kurulu, denize sıfır konumdaki tesisin, 440 m uzunluğunda kum-çakıl plajı ve iskelesi bulunuyor. Misafirler ister Akyarlar'ın masmavi denizinin, ister uçsuz bucaksız açık havuzların ve eğlencenin doruğa çıktığı aquaparkın tadını çıkarabilir.

Çocuk ve bebek dostu konseptiyle hizmet veren otel, çocuklu aileler için sunduğu olanaklarla her yaştan misafire eşsiz bir tatil deneyimi yaşatıyor. Çocuk ve bebek karyolası, çocuk bakımı konusunda eğitimli mini kulüp personeli, çocuklara özel menüler ve ikramlar tesisin öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

Tekerlekli sandalyeye uygun odalar ve ortak kullanım alanları da sunan tesis, özel sağlık koşullarına uygun olarak özel beslenme seçenekleri ve günde iki defa oda temizliği gibi seçenekler sunuyor (isteğe bağlı).

Tesis, her yaşa ve her zevke hitap edecek sayısız spor ve eğlence aktivitesiyle keyif dolu bir tatil için gereken her şeyi sunuyor.

Yeme / İçme

Sabah, öğle ve akşam açık büfe yemekler ücretsiz. Tesisin belirlemiş olduğu markalar dahilinde yerli alkollü, alkolsüz ve bazı yabancı içecekler 24 saat ücretsiz.

Misafirlerin açık büfelerden yemek alırken, maske takılması ve sosyal mesafe kurallarına uyarak belirlenen hattın arkasına geçilmemesi rica ediliyor. Misafirlerin arzu ettiği her ürün peresonel tarafından misafire sunuluyor.

Alacarte restoranlar 19.30 – 22.00 saatleri arasında hizmet veriyor. A la carte restoranlardan sadece 1 tanesi 5 gece ve üzeri konaklamalarda bir kez rezervasyonlu ve ücretsiz, 4 gece ve altı konaklamalarda ise rezervasyonlu ve ücretli. A la carte restoranlar haftanın belirli günlerinde veya ana restorandaki tema gecelerine bağlı olarak kapalı olabilir. A la carte restoranların açık hava olması sebebi ile servis verme durumu hava koşullarına göre değişebilir (1 Mayıs -31 Ekim). A la carte restoranların servis verme durumu günlük rezervasyon talebi doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Çocuk menüsü İtalya ve Meksika a la carte restoranda mevcut.

Minibar hergün (su, soda,soft içecekler ve bira) ile yenileniyor.

Taze sıkılmış portakal suyu, kahvaltıda ücretsiz.

Restoranlar

 • Meyhane A la Carte Restoran (Balık Restoranı)(Ücretli)

  Luna Piena A la Carte Restoran (Ücretli)

  Kebabi A la Carte Restoran (Ücretli)

  Çin A la Carte Restoran(Ücretli)

  El Sombrero A la Carte Restoran(Ücretli)

Hizmet Saatleri

07.00-11.00 Kahvaltı
09.00-24.00 Lobi Bar
10.00-18.00 Pier Bar
11.00-19.00 Lobi Launge Pastane Köşesi
11.00-19.00 Island Bar
11.00-17.00 Gözleme Evi -Gözleme, Ayran ,Su,Çay (Pazar Günü hariç)
12.00-18.00 Dondurma,Pastane
12.00-16.00 Pier Bar Sneak Menü
12.00-16.00 Gözleme Evi -Döner (Pazar Günü hariç)
12.00-18.00 Snack İkram
12.30-14.30 Öğle Yemeği
16.00-17.00 Gözleme Evi - Kumpir (Pazar Günü hariç)
16.00-17.00 Waffle
19.00-21.30 Akşam Yemeği
19.30-22.00 Meyhane Ala Carte  (Balıkve Meze)
19.30-22.00 Luna Piana Ala Carte  (İtalyan Mutfağı)
19.30-22.00 Kebabi Ala Carte  (Türk Mutfağı)
23.00-24.00 Moonlight Club
00.00-07.00 Gece Yemeği Zuzu Restoran
24 Saat Pool Bar

Plaj / Konum

Denize sıfır konumdaki tesisin, 440 m uzunluğunda kum-çakıl plajı ve iskelesi mevcut. Güneş şemsiyeleri ve havlu, plaj ve havuzda ücretsiz.

Akyarlar mevkiindeki tesis; Bodrum merkeze 25 km ve Bodrum-Milas Havalimanı'na 60 km mesafede konumlanıyor.

Diğer Olanaklar

Tesiste Alınan Genel Sağlık Önlemleri;

• Tesis genelinde el dezenfeksiyonu losyonları mevcut olacaktır.
• Diğer misafirler ve çalışanlarla temas halinde olan misafirler maske takmak zorundadır.
• 1,5 metrelik sosyal mesafe kuralına uyulmalıdır. Otel alanı buna uyarlanacaktır.
• Düzenli vücut sıcaklığı kontrolleri yapılacaktır. Tüm misafirlerin işbirliği rica edilmektedir.
• Tesise dışarıdan gelen hiçbir ziyaretçiye (arkadaş ya da aile üyesi) izin verilmeyecektir.
• Günlük kullanım için konuk kabul edilmeyecektir.
 • Balayı

  • Girişte özel karşılama
  • Giriş günü odaya çerez tabağı, kuru meyve tabağı, makaron
  • Giriş günü odaya köpüklü şarap servisi
  • Odada özel buklet malzemesi ve süsleme
  • A la carte restoranda rezervasyon önceliği
  • Pavilyon ve SPA kullanımlarında %20 indirim
  • Odaya kahvaltı (Bir kez,ön rezervasyonlu)
  • Sürpriz tören

Genel Uyarılar

Tesisin Spa Alanı Covid-19 önlemleri sebebi ile hizmet vermiyor.

A la carte restroranlarda erkek misafirler için kıyafet zorunluluğu olduğundan akşam yemeğine uzun pantolon giyerek katılabilirler. Plaj kıyafetleri ile restoranlara girilmiyor. Günlük kıyafet veya benzer kıyafetlerle havuza girilmiyor. Kablosuz internet (Wi-Fi) lobide ve genel alanlarda ücretsiz.

Kefaluka Resort odalarına giriş, saat 14.00'ten itibaren başlıyor. Odalardan çıkış saati ise en geç 12.00. Tesise evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlı.

Merkezi Klima çalışma saatleri mevsim koşullarına göre değişiklik gösterebilir.
Aile odaları veya bazı özel odalar haricinde, diğer odalarda yapılacak 2+2 veya 3+1 konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve verilen ilave yataklar sabit yatak konforunda olmayabilir.

Tesislerde verilen Ultra Her Şey Dahil konaklamalar, akşam yemeği ile başlayıp, konaklanan gece sayısı kadar akşam yemeğini içerir ve çıkış günü öğle yemeği ile son bulur.

Konaklama yapılacak odanın, aile odası, süit oda (ve benzeri) gibi özel tip odalar olması halinde, konaklama yapacak misafirlerden herhangi birinin otelden erken ayrılması durumunda ücret iadesi yapılmaz.

Konum, haritalar ve otelin genel alanlara mesafesi mümkün olduğunca bilgi sunmak içindir. Bu bilgilerin kesinliği konusunda herhangi bir sorumluluk kabul edilmez. En güncel tam yerleşim bilgileri ve yönlendirmelerini temin etmek için doğrudan otel ile iletişime geçilmesi yolcunun kendi sorumluluğundadır. Rezervasyonu yapan kişi otelde konaklayacak tüm kişilerin isimlerini doğru bir şekilde girmekle yükümlüdür. Rezervasyonunuzu yaparken doğru e-posta adresinin ve transferler için doğru cep telefonu numarasının girildiğinden emin olmak kişinin sorumluluğundadır.

Tesislerin konsept dahilinde sunduğu hizmetler ve bazı hizmet alanlarının kullanımı, Covid-19 kapsamında çıkan genelgeler ve yasal düzenlemelere göre konaklama süresince sınırlandırılmış ya da kapatılmış olabilir. Bazı hizmetler ise kısmen veya tamamen sunulamayabilir.

Rezervasyon yapan tüm misafirler; başta tesis, Sağlık Bakanlığı, yerel kurumlar/otoriteler olmak üzere, ilgili kurumların Covid-19 ile ilgili olarak aldığı tüm tedbirlere uymak ve bu tedbirler kapsamında; başta HES Kodu olmak üzere kendilerinden talep edilen tüm bilgileri tesise vermek zorundadır. Tedbirlere uymayan misafirlere sunulacak bazı hizmetler sonlandırılabilir. Misafirlerin Covid-19 kapsamında alınan önlemlere uymaması halinde yaşanacak olumsuz durumlardan tesis ve ya Etstur sorumlu değildir.

Misafirlerin sağlığını korumak amacıyla ilgili kamu kurumları tarafından alınan Covid-19 önlemleri kapsamında; misafirlerin tesise girişi sırasında HES Kodu sorgusu yapılacaktır. Tesis, sorgulama sonucunda tanılı veya temaslı misafirleri kabul etmeyebilir, izolasyon odasına alabilir, tesisten çıkışını isteyebilir veya ilgili kamu kurumlarının düzenlemeleri kapsamında gerekli görülen diğer işlemleri yapabilir.

Rezervasyon yapan tüm misafirler, hem kendi sağlıklarını hem de kamu sağlığını korumak için tesise giriş öncesinde, konaklama süresince ve tesisten ayrıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenenler başta olmak üzere; Covid 19 kapsamında gerekli olan tüm tedbirleri uygulamaktan sorumludur. Sağlık problemi bulunan veya Covid-19 belirtilerine ilişkin şüphesi olan tüm misafirlerin, tesise giriş öncesinde sağlık kuruluşlarına başvurması gereklidir. Covid-19 sebebiyle misafirlerin uğradığı veya sebep oldukları zarardan kendileri sorumlu olup her ne sebeple olursa olsun, Etstur sorumlu değildir.

Covid-19 Kapsamında Alınan Tedbirler

Misafir Kabulünde Alınan Sağlık Önlemleri;
· Resepsiyon girişinde termal kameralarla misafirlerin ateşleri ölçülmektedir.
· Misafir valizleri alındıktan sonra AHP teknolojisine sahip sisleme cihazı ile dezenfekte edilip üzerine 'dezenfekte edilmiştir' etiketi yapıştırılmaktadır.
· Misafirlerin giriş-çıkış sırasında beklemeleri gereken asgari sosyal mesafe, zemindeki işaretlemelerle belirtilmektedir.
· Lobby girişinde misafirlerin kullanımı için el dezenfektanı mevcuttur.
· Misafir ikramları paketli şekerlemeler ve kapalı şişe içeceklerden oluşmaktadır.
· Resepsiyonda misafirlerin işlemleri sonlandığında kullanmaları için dezenfektan ve kolonya bulunmaktadır.
· Misafirlere kimlik kartları ile ilgili 2 seçenek sunulmaktadır; dileyenlerin kimlik kartları alınıp taratılıp dezenfekte edildikten sonra misafirlere teslim edilecek ya da bulaşı minimuma indirmek amacıyla kimlik kartı alınmayacak, bunun yerine konaklama kartına bilgilerini misafirlerin doldurması rica edilecektir. Ön büro personeli göz kontrol ile bilgileri teyit edecektir.
· Oda kartı teslim edilmeden önce dezenfeksiyon işlemi yapılıp misafirlere teslim edilmektedir. Misafir Bilgi Formu ile misafirlerin güvenliği amacıyla; son 14 gün içerisinde bulundukları ülkeler ve oluşabilecek durumlar için irtibat numarası ve adres istenmektedir. Bu bilgilerin Covid-19 sebebi ile gerekli kurumlar tarafından istenildiğinde paylaşılacağının KVKK gereği kapsamında açık rızası alınmaktadır. Misafirin konaklaması süresince ve sonrasında Covid-19 virüsünün bulaşması halinde konaklama tesisinin hukuki bir sorumluluğu yoktur.
· Misafirlere, ilgili dillerde ve tesiste covid-19 ile mücadele için yapılan işlemleri, uyulması gereken kuralları ve mevcut durumdan dolayı hizmetlerde yapılan kısıtlamaları anlatan bir misafir mektubu verilmektedir.
· Resepsiyon alanında 'Enfekte Atık Kutuları' bulunmaktadır. Maske, bone, eldiven gibi atıkların bu kutulara atılması gerekmektedir. Bu atıklar ''Kefaluka Otel Atık Yönetimi Prosedürü'ne'' göre bertaraf edilmektedir.
· Ön büro ofis gereçleri yarım saat aralarla dezenfekte edilmektedir.
· Club-car koltuklarında sosyal mesafeye göre oturma düzeni alınmıştır.
· Covid-19 salgını sebebi ile maalesef vale hizmeti verilememektedir. İstisna gerektiren özel durumlarda; bellboy'lar araçları park ederken araç camları açık olarak ve park sonrası eldivenleri değiştirip araç anahtarını dezenfekte edilmiş olarak misafirlere teslim etmektedir.
Misafir İlişkileri Alanında Alınan Önlemler;
· Ofis deskinde misafirlere sunulmak üzere kolonya ve dezenfektan bulundurulmaktadır.
· Kapalı alan olması sebebi ile misafir ilişkileri ofisi kullanılmayacak olup hemen ofis yakınında bir bölüme, sosyal mesafe kurallarının uygulandığı bir oturma grubu yerleştirilmiş bulunmaktadır. Mecburi durumlarda misafirlerle yüz yüze görüşmeler uygun donanım kullanılarak bu bölümde yapılmaktadır. Genel olarak görüşmelerde a la carte rezervasyonları ve bunun gibi ihtiyaçlar için iletişim kaynağının telefon olması çok daha sağlıklı bir tercih olacaktır.
· Misafir İlişkileri personeli, kişisel koruyucu ekipmanlar ile çalışmaktadır.
· Hastane/doktor ofisine başvuran misafirlerin sağlık durumu takibi yapılmaktadır.
· Salgın ile ilgili alınan önlemleri, misafir ilişkileri personelinden öğrenebilirsiniz. Bu durumlarda telefon kanalı ile bilgi alınması daha sağlıklı olacaktır.
· Olası vaka durumlarında Misafir İlişkileri personeli, otel yönetimince oluşturulmuş olan “Pandemi Ekibi”ne bilgi verecek ve “Pandemi Acil Durum Eylem Planı”na göre harekete geçecektir.
· A la carte restoranlar için telefon ile rezervasyon yaptırabilecek, misafirler rezervasyon kodu ile yüz yüze temasa gerek kalmadan restorana gidebilecekler.
· Misafirlerin tesis anketlerini online doldurmaları için seçenekler mevcuttur. Online doldurulamayan anketlerin olması durumunda; sosyal mesafe korunacak şekilde soru cevap ile misafir ilişkileri personelince doldurulmaktadır.
Odalar ve Kat Hizmetleri Alanında Alınan Sağlık Önlemleri;
· Tüm kat hizmetleri personeli kişisel koruyucu donanımını kullanarak görev yapmaktadır.
· Misafirlerin konaklayacakları odaların kapılarında ‘Dezenfekte Edilmiştir’ kartı asılı olacaktır. Bu kart odanın temizlik yapıldıktan sonra Oxivirhidrojen peroksit teknolojisine (AHP) sahip temizleyici-dezenfektan kullanılarak sis makineleri ile dezenfekte edildiği anlamına gelir. Bu sayede tereddüt etmeden odalarınızda istirahat edebilirsiniz.
· Temizlik bezleri tanımlı olup her oda için ayrı bezler kullanılmaktadır. Bezler, temizlik sonrası kapalı olarak muhafaza edilmekte ve gün sonunda 65° üzerinde yıkanıp kurutularak Oxivir-hidrojen peroksit teknolojisine (AHP) sahip temizleyici-dezenfektan kullanılarak sis makineleri ile dezenfekte edilmektedir.
· Bulaş riskini en aza indirgemek amacıyla, odalara otel hakkında bilgi içeren info kitapları bırakılmamaktadır. Bunun yerine tüm bilgiler odanızdaki TV’de bulunan info kanalında yayınlanmaktadır.
· Odalarda kullanıma sunulan tekstil malzemeleri gün aşırı olarak değiştirilmektedir. (Zorunlu ve şüpheli durumlarda tekstil değişimi günlük yapılır. Tekstil ürünleri ayrı poşetlenir ve diğerlerinden ayrı olarak yıkanır. Bu malzemeler kat arabalarına koyulduktan sonra ağzı kapatılarak önlem alınır.) Tüm tekstil ürünlerinin temizliği, Sağlık Bakanlığının genelgesinde belirtilen yönergeler uyarınca yapılmaktadır.
· Odalarda bulunan ancak çamaşırhaneye gitmeyen her türlü malzeme (koltuk,vb gibi) ise Oxivir-hidrojen peroksit teknolojisine (AHP) sahip temizleyici & dezenfektan ile sislenerek dezenfekte edilmektedir.
· Odalar temizlik esnasında kapı ve pencereleri açılarak havalandırılır. Misafirlerin oda temizliği sırasında odada bulunmaması gerekmektedir. Fakat herhangi bir zorunluluk durumunda ise balkonda beklenmesini rica ederiz.
· Odalarda kullanılan tüm temizlik malzemeleri dezenfektan ihtiva eden sabun ve su ile temizlenmektedir.
· Çıkış sonrası temizlenen odalar Oxivir-hidrojen peroksit teknolojisine (AHP) sahip temizleyici- dezenfektan ile sislenerek dezenfekte edilmektedir. Sonrasında kapılara 'Dezenfekte Edilmiş Oda' bilgi kartı asılmaktadır.
· Genel kullanımdaki tüm kapı kolları düzenli aralıklarla dezenfekte edilmektedir.
· Asansörleri aynı anda kullanabilecek kişi sayısı asansörde belirtilmiştir. Asansörler (asansör düğmeleri, zemin, tutma kolu, kapı, camlar), periyodik olarak dezenfekte edilmektir. Ancak asansörlerin mecburi durumlar dışında kullanılmaması öneriliyor.
· Genel alanlarda bulunan tuvaletler, temas edilen tüm yüzeyler dahil olmak üzere periyodik olarak temizlenip dezenfekte edilmektedir.
· Genel alanlarda 'Enfekte Atık Kutuları' bulunmaktadır. Maske eldiven gibi atıklarınızı bu kutulara atmanız gerekmektedir. Bu atıklar personel tarafından ''Kefaluka Otel Atık Yönetimi Prosedürü'ne'' göre bertaraf edilmektedir.
· Şezlonglar sosyal mesafe kuralına göre (1,5 m) yerleştirilmiş olup yerlerinin değiştirilmemesi gerekmektedir.
· Şezlonglar gün sonunda dezenfekte edilmektedir. Sahil ve havuzlarda bulunan duş bölümlerinde el ile temas eden yüzeyler belirli periyotlarla dezenfekte edilmektedir.
· Minder benzeri tekstil malzemeleri buharlı makinelerle temizlenip sis makinesi ile dezenfekte edilmektedir.
· Açık alan çocuk parkı kullanıma açık olup, kullanım saatleri süresince periyodik olarak dezenfekte edilmektedir.
Servis Hizmetleri Alanında Alınan Sağlık Önlemleri;
· Tüm personel, kişisel koruyucu donanım ekipmanlarını kullanmaktadır.
· Tüm oturma grupları, sosyal mesafe kuralları göz önünde bulundurularak düzenlenmiştir. Oturma düzenlerinin değiştirilmemesi gerekmektedir.
· Restoranlarda, misafirlerin hizmetine sunulan tüm tekstil ve benzeri ekipman, gün sonunda dezenfekte edilmektedir.
· Tüm cam ve porselen malzemeler 85°’de yıkanarak dezenfeksiyonu sağlanmaktadır. Sonrasında kapalı kaplar içerisinde muhafaza edilerek bir dahaki kullanıma kadar bekletilmektedir.
· Cam bardaklar ana restoran, a la carte ve B1 lobby bar alanında kullanıma sunulmaktadır.
· Havuz ve sahil alanlarında bulaş riskini en aza indirmek amacıyla tek kullanımlık malzemelerle sunum yapılmaktadır.
· Mama sandalyeleri kullanım sonrası temizlenip dezenfekte edilip streç filmle sarılıp kullanıma hazır halde bekletilmektedir.
· Restoranlarda tek kullanımlık şeker, tuz ve baharatlar kullanılmaktadır.
· Tüm personel, kişisel koruyucu donanımlarını kullanarak çalışmaktadır.
· Bar deskleri ve tezgahlar sağlık ve güvenliğiniz için sık sık dezenfekte edilmektedir.
· Bar desklerinin önünde sosyal mesafeye göre bekleme noktaları belirtilmiştir.
· İçeceklerinizi hazırlarken kullanılan tüm bar ekipmanları dezenfektanlı su içerisinde bekletilerek kullanılmaktadır.
Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanında Alınan Sağlık Önlemleri;
· Üretimdeki tüm personel, kolluk, maske ve bone, eldiven ile siperlik kullanarak ve aynı zamanda hijyen kurallarına tamamen uyarak gıda ürünlerini hazırlamaktadır.
· Mutfak, Bar, Oda, Havuz alanları tesisin gıda mühendisi ve bağımsız DIVERSEY CONSULTING tarafından düzenli aralıklarla denetlenmektedir.
· Açık büfe alanlarında bulaşmanın önüne geçmesi adına misafirlere yemekler şefler tarafından servis edilmektedir. Açık büfe alanlarında ürünlere yaklaşan tüm misafirlerin, damlacık ve hava yoluyla bulaşa engel olmak amacı ile maske takmaları rica edilmektedir.
· Açık büfelerin etrafında yaşanacak olası bulaşa engel olmak amacıyla misafirler, yiyeceklerini şeflerden, belirlenen 1.5 metrelik sosyal mesafe aralığından alacaklardır.
· Şovlarda bulunan camdan siperler misafir ile personel arasındaki teması engellemektedir. Misafirler, tercih ettikleri yiyecekleri, siperlerin arkasında bulunan şeflerden isteği dahilinde alabilirler. Siperler sosyal mesafe kuralını sağlarken, bu alana gelecek misafirlerin ise maske takma zorunluluğu bulunmaktadır.
· Ekmekler el temasını önlemek amacıyla porsiyon olarak dilimlenip vakum paketleme işlemi yapıldıktan sonra sunulmaktadır.
· Oda servisinde kullanılan ekipmanların büyük kısmı tek kullanımlık olup, yiyecek ve içeceklerde, üretimden sonra sadece misafirlerin açabileceği şekilde ambalajlanacaktır.
· Ana restoran dışındaki tüm yiyecek noktalarında, menüler hijyeni koruma sebebi ile kaldırmış bulunuyor. Bu bölümlerde yer alan panolardan menülere ulaşabilirsiniz. Salata açık büfeleri kaldırılmış olup istek doğrultusunda şefler tarafından hazırlanarak servis edilmektedir.
· Çocuk restoranı kapalı alanda bulunduğundan hizmet vermemektedir. Çocuk menüsü Zuzu Snack Bar panosunda yazılı olup buradan seçim yapıldığında şefler tarafından hazırlanarak servis edilecektir.
· B1 Lobby Bar bölümünde istenilen atıştırmalıklar, menülerden seçildiği taktirde garsonlar tarafından servis edilmektedir.
Eğlence Alanlarında Alınan Önlemler;
· Tesis içerisinde, şovların sahnelendiği alanlar vb. yerlerde oturma düzeni, ön-arka ve sağ-sol olmak üzere en az 1,5 m fiziksel mesafe bırakılacak şekilde düzenlenmiş ve bu bölümlerde bulunabilecek maksimum kişi sayısı belirlenip ilgili alanlara asılmıştır. Fiziksel mesafeye uyması hususunda bilgilendirmeler, gerektiğinde uyarılar animatörler tarafından yapılacaktır.
· Aktivite alanlarına girişte ve aktivite alanları içerisinde ulaşılabilir alanlarda el dezenfektanları mevcuttur.
· Night Club, sinema salonları, Mini Club ve Young Club gibi aktivite alanları kapalı bölümler olması sebebiyle mevcut durumda hizmet vermeyecektir.
· Tüm aktivitelerde kullanılan malzemeler aktivite öncesi ve sonrasında dezenfekte edilmektedir.
· Temaslı spor aktiviteleri, oyunlar, danslar ve kalabalık koşullar yaratan diğer etkinlikler uygulanmamaktadır. Ancak takım sporları, futbol, voleybol, sutopu vb. etkinliklerinin düzenlenmesi uluslararası ve ulusal federasyon tedbir ve kararları doğrultusunda tesis kararındadır.
· Aynı odada konaklayan misafirlerin animasyon ekibine başvurmaları durumunda tekrar değerlendirme yapılacaktır.
· Her kullanım öncesi ve sonrası dezenfekte edilen tavla, okey, masa tenisi, tenis vb. oyunları birlikte konaklayan misafirler bireysel aktiviteler olarak değerlendirebilir.
· İskambil kağıtları tek kullanımlık olup misafirlere hediye edilmektedir.
· B5 katında bulunan oyun salonunda, yayınlanan genelgeye göre içeride bulunacak misafir sayısı belirlenmiş ve girişte belirtilmiştir.
· Langırt, bilardo, masa tenisi vb. aktivitelerde her kullanım sonrası dezenfeksiyon işlemi gerçekleşmektedir.
· Misafirin aktivite ekipmanlarıyla temasta olduğu alanlarda (dart, boccia, okçuluk vb.) misafirlere eldiven giydirilmektedir.
· Tattoo, yüz ve vücut boyama vb. yakın temas gerektiren aktiviteler maalesef kaldırılmıştır.
Fitness Alanında Alınan Önlemler;
· Spor aletlerinin tüm yüzeyleri, kumanda kolları ve monitörler ile misafirlerin dokundukları alanlar, tuvalet, duş̧ ve soyunma odaları periyodik olarak temizlenip dezenfekte edilmektedir.
· Fitness alanında kullanım için el dezenfektanı bulunmaktadır.
· Fitness merkezi içinde yer alan tüm bireysel egzersiz cihazlarının aralarında en az 2 m olacak şekilde yerleşim planlaması yapılmıştır.
· Fitness merkezi içinde ya da farklı bir alanda grup egzersizleri yapılmamaktadır, bu alanlar bireysel egzersiz için planlanmıştır.
· Fitness kullanım alanları ve cihazlar her kullanım sonrasında görevli personel tarafından dezenfekte edilmektedir. Ek olarak her sabah açılış öncesinde, kapalı olduğu öğle saatlerinde ve kapanış sonrası gece saatlerinde tüm alanlar, kullanılan ekipmanlar dezenfekte edilmektedir.
· Fitness kapalı alan olduğundan içeride bulunabilecek maksimum kişi sayısı girişte belirtilmiştir. Fitness personeli, misafir ile fiziksel mesafesi 1,5 metrenin altında uygulamalar yapmamakta ve kişisel koruyucu donanımları ile çalışmaktadır.
· Fitness bölümü rezervasyon ile çalışmaktadır.
Havuz, Aquapark ve Sahil İçin Alınan Önlemler;
· Açık havuz, klor düzeyi Yüzme Havuzlarının Tabi Olacağı Sağlık Esasları Hakkında Yönetmelik dahilinde maksimum olan 3 ppm seviyesinde tutulmaktadır. Periyodik olarak ölçülerek kayıt altına alınmalıdır.
· Misafirlerin havuza girmeden önce duş̧ almaları ve havuzda uymaları gereken kuralları içeren panolar konumlandırılmıştır.
· Havuzlarda aynı anda bulunabilecek maksimum kişi sayısı belirlenip ilgili havuzlara yazılı olarak bulunmaktadır. Bu kişi sayısının artması durumunda Cankurtaranlar tarafından misafirlerimiz uyarılacaktır.
· Covid-19 semptomları gösteren misafirlerin havuzu kullanmaması gerekmektedir.
· Süper klorlama (şoklama) işlemi normal şartlar altında 15 günde 1 yapılmakta iken haftada 1 şeklinde düzenlenmiştir. Şoklama işlemi 5-6 ppm seviyesinde havuzun kapalı olduğu akşam saatlerinde yapılmaktadır.
· Aquapark ve kaydırak havuzlarda kullanıcı yoğunluğunu sınırlandırabilmek için saat düzenlemeleri panoda belirtilmiştir. Kullanılan kaydırak botları, simit vb. malzemeler klorlu su ile dezenfekte edilmektedir.
· Aquapark kaydırakları havuza düşüş sırasında misafirlerin birbiri ile yakınlık oluşturmaması adına birer boşluk bırakılarak çalıştırılmaktadır.
· Sahil bölümünde bulunan şezlonglar sosyal mesafe kuralına göre dizayn edilmiştir. Bu düzen dahilinde şezlongların yerinin değiştirilmemesi gerekmektedir.
· Havlu deski önünde sosyal mesafeye uygun bekleme noktaları belirtilmiştir. Buradan havlular poşetlenmiş şekilde sizlere teslim edilmektedir.
· Sahil havlu stantlarında el dezenfaktanı ve kolonya kullanıma sunulmuştur.
· Sahil çevresinde bulunan WC’ler periyodik olarak temizlenip dezenfekte edilmekte ve kayıt altında tutulmaktadır.
SPA ve Wellness Alanında Alınan Sağlık Önlemleri;
· Covid-19 küresel salgın döneminde, misafir ile fiziki mesafenin (1,5 m) altındaki hizmetlerin sınırlandırılması veya bu hizmetlerin tümü ile kaldırılması T.C. Sağlık Bakanlığı yönergesine bağlı kalınmakla tesis yönetimi kararı altındadır.
· Bu alanların hizmete açılma durumunda; kullanım mutlaka rezervasyon şartı ile yapılmalıdır.
· SPA personeli kişisel koruyucu önlemleri (maske, eldiven, siperlikli maske vb.) kullanmaktadır.
· SPA ve içerisindeki tüm alanların temizlik ve dezenfeksiyon planları oluşturulmakta ve kayıt altına alınmaktadır.
· Çalışanlara kişisel ve misafir kaynaklı riskler ve aksiyon planı konusunda bilgilendirme yapılmaktadır.
· SPA içerisindeki temiz ve kirli havlu istasyonlarında, el temasını kesen önlemler alınmaktadır.
· Hamam, sauna, buhar odası, duşlar ve diğer alanların temizlik ve dezenfeksiyonu sıklıkla yapılmaktadır.
· Tüm bu alanlarda kapasite göz önünde bulundurularak fiziksel mesafe (1,5 m) korunacak şekilde düzenlenmekte olup rezervasyon kanalı ile misafirlerimize hizmet vermektedir.
· Bu alanlarda kullanılan tüm ürünler (kese, sabun, duş jeli, şampuan vb.) tek kullanımlık ambalajlarda sunulmaktadır.
Teknik Servis Alanında Yapılan Uygulamalar;
· Tesisin tüm teknik servis ekibi kişisel koruyucu donanımı kullanmaktadır.
· Havalandırma boşlukları haftada bir kez dezenfekte edilmekte ve filtreleri temizlenmektedir.
· Tuvalet egzoz emişleri 24 saat aktif haldedir.
· Eski havalandırma filtreleri yenilenmiştir.
· Su depoları ve boiler kazanları boşaltılıp temizlenmiştir.
· Tüm tesisat, donanım, makine ve ekipmanların (enerji, ısıtma, havalandırma, iklimlendirme ekipmanları, bulaşık, çamaşır makineleri, buzdolapları, asansörler vb.) bakım ve temizlik planı salgına göre güncellenmiş olup ve kayıt altına alınmaktadır.
· Havalandırma sistemi tamamen dışarıdan alınan temiz hava ile çalışmaktadır. Bu hava soğutulup filtrasyon işleminden geçtikten sonra sisteme verilmektedir.
· Tesisin su güvenliği kapsamında detaylı bir bakım ve temizlik planı salgın sonrası düzenlenmiş haldedir.
· Normal şartlar altında kullanma suyu klor seviyesi 02-04 ppm arasında tutulmalıyken küresel salgın durumunda en üst seviye tercih edilerek kullanma suyu 0,5 ppm serbest klor olacak şekilde değiştirilmiştir.
· Misafir alanlarına, odalarına, gıda üretim, depolama, sunum alanlarına giren personel gerekli koruyucu önlemleri (eldiven, maske, tek kullanımlık önlük, galoş vb.) almaktadır.
· Odalara arıza sebebiyle girildiğinde kalabalık olmaması adına mümkünse arıza, oda boş olduğunda giderilecektir. Bu bakımdan arıza giderilmesi sırasında misafirin balkonda beklemesi gerekmektedir.
Gıda Güvenliği Uygulamaları;
· Tam zamanlı çalışan gıda mühendisi ile otel ön ve arka planlarında belirlenen kuralların uygunluğu sürekli olarak denetlenir ve aksiyon alınır.
· Bağımsız denetim firmalarınca, birden fazla denetim periyodik olarak yapılmaktadır.
· Mutfak, bar, gıda kabul, havuz, fitness, SPA alanları kontrol edilerek temizlik ve kural doğrulamaları yapılır.
· Çalışılan tüm firmalardan Covid-19 salgınında aldıkları önlemleri içeren bilgiler istenerek bunların yeterliliği değerlendirilip 'Onaylı Tedarikçi Listesi' buna göre düzenlenmiştir.
· Gıda mühendisi ile yapılan 'Yerinde Tedarikçi Değerlendirme' işlemleri online denetim şeklinde yapılmaktadır.
· Tüm gıda depoları periyodik olarak AHP Teknolojisine sahip sisleme cihazı ile dezenfekte edilmektedir.
Çalışanlar İçin Alınan Sağlık Önlemleri;
· Tesis personeli Pandemi Kılavuzu eğitimi almadan işbaşı yapmamaktadır.
· İşe girecek personellerin geriye dönük 20 günlük hikayesi ve tam donanımlı bir sağlık kuruluşundan personelin sağlık durumunu belirten rapor göz önünde bulundurularak işe giriş işlemleri yapılır.
· İşletme tarafından, kişisel hijyen bilincinin artırılması ve Covid-19 için alınan gerekli tedbirlerin ve acil durum planının uygulanmasını temin etmek için personele periyodik olarak eğitim verilmektedir.
· Online eğitim platformları veya personel alanlarındaki dijital ekranlar daha çok tercih edilmektedir.
· Çalışanlara maske kullanımı ve dezenfektanların kullanım yöntemleri ve üreticilerinin önerilen kullanım miktarı ve süresi konusunda eğitim verilmektedir.
· İşe girişi yapılan personellere iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, işyeri hekimi, kimyasal desteği alınan firma uzmanları, çevre mühendisi, ve gıda mühendisi tarafından periyodik olarak eğitim verilmektedir.
· Personelin sağlığı için soyunma odalarında, yemekhanede, kafeteryada, dinlenme alanlarında, kişi başına minimum 2,5 m² alan sağlanmakta ve fiziki mesafe 1,5 m olacak şekilde düzenlenme yapılmıştır.
· Personel lojmanlarında konaklayan personeller için oda başına düşen kişi sayısı azaltılmıştır.

Dahil Olanlar/Dahil Olmayanlar

İlginizi Çekebilir

İncelemeler

Henüz yorum yok
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 • Konum
 • İmkanlar
 • Hizmetler
 • Fiyat
 • Konaklama

Rezervasyon

Kefaluka Resort Bodrum

Login

Adres

Akasya AVM Kule A No:32/217 Acıbadem/İstanbul 34660 TÜRKİYE

Telefon

+90 216 411 89 89

E-Posta